Red Sonja. Czerwona Królowa cz. 1


Jest jesień, drugiego roku panowania Królowej Sonji. Od dawna nie pada deszcz, więc zaczyna panować głód. Mieszkańcy wiosek boją się o swoje domostwa. I słusznie. Ale jedno z nich zostaje napadnięte nie przez rabusiów, a przez wilkołaka.

Tymczasem na dworze baron Sanivald, bawidamek i chwalipięta, marzy o wkupieniu się w łaski Królowej Sonji. Daje jej w prezencie sztylet z rękojeścią wykładaną opalami. Władczyni odrzuca jednak drogocenną zabawkę. Jednak to nie Sanivald jest prawdziwym problemem, ponieważ na Sonję i jej gwardzistki w środku zamku napadają wynajęci zabójcy. Wszyscy zostają zabici. W tym samym czasie okazuje się, że zbuntowały się wschodnie prowincje królestwa, pod wodzą barbarzyńcy Arioka. Królowa postanawia wyruszyć z armią w pole, zanim buntownicy zajmą Astahan, główny port Sogarii.

Marsz przez pozbawiony żywności kraj był trudny. Mimo głodu armii udało się dotrzeć do portu przed wrogiem. Rozpoczyna się oblężenie, które królowa postanowiła przerwać podstępem. Część jej jeźdźców uderzyła na tyły wroga, spychając oblegających pod mury. Wówczas sama Sonja, z resztą armii, ruszyła do boju, miażdżąc wrogów.

Ariok, wiedząc że jego ludzie nie dadzą rady dotrzeć przez wynędzniały kraj na wschód, decyduje się ukryć w górach. Wśród zdobytych trofeów znajduje się tajemniczy pancerz ze znakiem jednorożca. Na jego widok Sonja decyduje się na błyskawiczny, samotny powrót do stolicy, mimo że zwiadowcy informują, że w okolicy grasuje jakaś niebezpieczna bestia.

Taki sam znak – symbol jednorożca – posiada przy sobie Ariok, choć jego herb to trzy smoki.

Autor opisu: Rafał Chojnacki, na podstawie scenariusza Arvida Nelsona

Historia zawarta w następujących wydaniach:

Red Sonja: Czerwona Królowa Queen Sonja #6 (Lucio Parillo)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *