Red Sonja. Czerwona Królowa cz. 2


Królowa Sonja dociera do pałacu i udaje się do mędrca. Wyjaśnia on, że jednorożec to herb pierwszych królów Sogarii, okrutnych i krwiożerczych. Przybyli podobno ze Wschodu i podejrzewano, że oddają cześć demonom. Po obaleniu dynastii przez możnowładców z Zachodu, zakazano używania symbolu jednorożca. Powoli zaczyna się zima. Armia królowej nadal nęka niedobitki ludzi Arioka w górach. Jednak na nich też coś poluje.

Ariok ucieka przez góry bez eskorty, jedynie z małą siostrą, Alatheią. Gdy wieczorem rozbijają obóz, zostają zaskoczeni przez żołnierzy. Jeden łapie dziewczynkę, drugi próbuje zabrać miecz Arioka. Zwierzę z rękojeści gryzie go w rękę, po czym broń sama leci w ręce właściciela. Ten zabija kilku wrogów, ale ostatni z nich ma zakładniczkę. Ariok jest od niego szybszy. Nie udaje mu się uciec, ponieważ nadjeżdża Sonja z posiłkami.

Podczas krótkiego zawrotu głowy Sonja ma wizję, w której zabija ją krwiożercza bestia. Królowa obiecuje Ariokowi że nie skrzywdzi jego siostry. Jemu samemu proponuje pojedynek. Ariok zgadza się i w rozmowie potwierdza że jest potomkiem pierwszych królów. Zaczyna się krwawa walka.

Autor opisu: Rafał Chojnacki, na podstawie scenariusza Arvida Nelsona

Historia zawarta w następujących wydaniach:

Queen Sonja #7 (Lucio Parillo) Red Sonja: Czerwona Królowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *