Red Sonja. Czerwona Królowa cz. 3


Pojedynek Sonji z Ariokiem ma niespodziewany finał. Barbarzyńcy ze wschodu udaje się zepchnąć królową do potoku, podczas gdy ona daje radę go zranić. Jednak potyka się na mokrych kamieniach i Ariok ma już zadać decydujący cios, gdy na drodze staje mu Alatheia. Gdy gwardzistki Sonji próbują mu odebrać miecz, głowa smoka rozżarza się do czerwoności.

Królowa zabiera Arioka z siostrą do pałacu w Issenni, stolicy Sogarii, gdzie zostają uwięzieni, ale w bardzo dobrych warunkach. Magowie próbują badać miecz, a niedawny przeciwnik Sonji opowiada jej o starożytnym orężu, który próbuje zniszczyć, odkąd jest w jego posiadaniu. Nie da się również go wyrzucić. Czasem miecz komunikuje się ze swoim właścicielem i ma na niego zabójczy wpływ. Ariok raz jeszcze otwarcie przyznaje że jest prawowitym władcą, co co gwardzistki – córki obalonego przez Sonję króla – reagują impulsywnie.

Ariok opowiada również o masakrze, jaką stary król zgotował jego rodowi, gdy dowiedział się o ich istnieniu. Uciekając z matką i siostrą trafili do jaskini, zamieszkiwanej przez tajemniczego potwora – człowieka z głową dzika. W zamian za spędzenie z nim nocy, obiecał matce Arioka, że jej dzieci będą w stanie pokonać wrogów i ubiegać się o koronę.

Na drugi dzień przy chłopcu znalazł się miecz. Matka Arioka i malutka Alatheia znalazły schronienie w świątyni, ale chłopca tam nie wpuszczono, ze względu na miecz. Jednak miecz dał mu siłę – dzięki niej zabił wszystkich, którzy zajęli ich rodzinny dom. Gdy wrócił do świątyni, matka już nie żyła. Po tych wydarzeniach stary król nie nękał już Arioka, uznając jego pozorne poddaństwo. Dopiero gdy po przejęciu władzy przez Sonję kraj osłabł, a wschód zaczął się buntować, dorosły już Ariok wyczuł, że to jego szansa.
Po wysłuchaniu tej opowieści królowa stwierdza, że od tej pory jej więźniowie są gośćmi i że wyda na ich część przyjęcie. Gwardzistki odradzają jej to, jednak Sonja przypomina im o przepowiedni, która mówiła, że może związać się tylko z mężczyzna, który pokona ją w walce. Martwi ją tylko, że nic nie czuje do przystojnego barbarzyńcy.

W czasie uczty leje się wino, okazuje się że Sonja i Ariok doskonale się rozumieją. Sonja również opowiedziała mu swoją historię, ale gdy ich usta się spotkały, zerwała się i uciekła.

W kryptach, gdzie magowie badają miecz, Sonja dowiaduje się od smoczej głowy, że Ariok nie był z nią szczery. Że coś ukrywa.
W nocy Alatheia budzi się z koszmaru. Śniło jej się, że jej brat zmienai się w potwora i wszystkich zabija.

Autor opisu: Rafał Chojnacki, na podstawie scenariusza Arvida Nelsona

Historia zawarta w następujących wydaniach:

Queen Sonja #8 (Lucio Parillo) Red Sonja: Czerwona Królowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *