Red Sonja – nowy początek

Jak informują zagraniczne serwisy komiksowe, Conan nie będzie jedynym bohaterem Ery Hyboryjskiej, który zaczyna w styczniu nowe życie. W niemal tym samym czasie startuje nowe otwarcie przygód Czerwonej Sonji.

Dynamite Entertainment informuje, że autorem nowych historii o Sonji będzie Mark Russell. Za grafiki odpowiadać ma znany z Conana w wersji wydawnictwa Dark Horse rysownik Mirko Colak. Kolorem zajmie się Dearbhla Kelly.

Jestem wielkim fanem historii starożytnej, ponieważ nie ma wyraźnej linii, która rozgraniczałaby historię od legendy. W pewnym sensie cała historia starożytna jest dziełem fantazji. Chciałem napisać historię fantasy, dzięki czemu mógłbym pracować nad nadprzyrodzonymi opowieściami, opartymi o motywy z historii starożytnej. W szczególności chodziło mi o legendy o Tomyrisie, wrednej Królowej Stepów. Trudno wyobrazić sobie lepszą postać, przy której mógłbym opowiedzieć tę historię, niż Red Sonja.
Mark Russell, autor scenariusza

Komiksy o Red Sonji, stworzonej przez Roya Thomasa na podstawie bohaterek Roberta E. Howarda, wydawał pierwotnie Marvel. W 2005 roku licencję przejęła firma Dynamite. W 2013 roku scenarzystka Gail Simone na nowo opowiedziała historię Sonji, usuwając z jej przeszłości brutalny gwałt, który był przedstawiony w pierwotnej wersji jej historii, w komiksach Marvela z lat 70.

Najnowsza opowieść o Czerwonej Sonji rozpocznie się w lutym, w miesiąc po głośnym powrocie Conana Barbarzyńcy. Autorką okładki do pierwszego numeru jest Amanda Conner.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *