Red Sonja. Czerwona Królowa cz. 4


W stolicy zaczynają ginąć ludzie, bestialsko mordowani i okaleczani. Zaczynają krążyć plotki że odpowiedzialna jest za to Sonja, która sprowadziła przeklętego Arioka.

Wojownicza królowa i jej gość ćwiczą szermierkę, po czym ulegają prośbie Alathei i zaczynają ją uczyć posługiwania się bronią.

Dochodzi do konfliktu między Ariokiem, a grupą popleczników barona Ranivalda. Młodzieniec pokonuje ich bez broni, ale najpotężniejszego przeciwnika eliminuje nawet go nie dotykając, jakby dysponował magiczną mocą. Ranivald, który posikał się przez niego ze strachu, staje się odtąd jego śmiertelnym wrogiem.
Sonja prosi boginię Schatach o wsparcie w podjęciu decyzji. Wieczorem, podczas spotkania z Radą, ogłasza, że zgodnie z wolą wielmożów i ich wcześniejszymi naciskami by wybrała sobie męża, zdecydowała się że zostanie nim Ariok. Młody mężczyzna się zgadza.

Po zebraniu gwardzistki mówią królowej o swoich wątpliwościach i o plotkach, jakoby to Ariok miałby być bestią atakującą ludzi. Wściekła królowa odprawia wojowniczki.

Młode kobiety martwią się o Sonję, która najwyraźniej się zakochała i nie radzi sobie z emocjami. Baron Ranivald proponuje im układ – razem zdyskredytują Arioka w oczach królowej i sądu. Chce jedynie podrzucić mu coś, co zostanie znalezione przy nim rano. Jednak prowadzi on podwójną grę. Chce zabić Arioka i oskarżyć gwardzistki.

Autor opisu: Rafał Chojnacki, na podstawie scenariusza Arvida Nelsona

Historia zawarta w następujących wydaniach:

Queen Sonja #8 (Lucio Parillo) Red Sonja: Czerwona Królowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *