Conan, Moon Knight i nie tylko

Kolejny crossover Marvela, w którym pojawi się postać Conana, wystartuje już w grudniu. Tym razem to Cymeryjczyk będzie kluczowa postacią.

„Wężowa wojna” („Serpent War”) to opowieść o tym, jak Wyrm, jeden ze Starszych Bogów (mamy więc nawiązania do Mitów Cthulhu), zaplanował sprowadzenie na świat wiecznej ciemności. Na jego drodze staną jednak bohaterowie wykreowani przez Roberta E. Howarda – Conan, Solomon Kane i Dark Agnes (jedna z dwóch postaci Howarda, którą wykorzystał Roy Thomas podczas tworzenia komiksowej Red Sonji). Uniwersum Marvela reprezentował będzie Moon Knight, do tej pory kojarzony głównie jako drugoligowy członek Avengers. Jego popularność jednak rośnie i wkrótce ma się doczekać własnego serialu (w odróżnieniu od Conana, któremu skasowano serial z planów).

Za scenariusz tej czteroczęściowej opowieści odpowiada Jim Zub, który dał się już poznać jako zdolny autor, pracujący nad nowym Conanem. Historii opowiedzianej przez Zuba towaryszyć będą rysunki Scota Eatona i Stephena Segovii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *