Francuski Conan po angielsku

Od kilku miesięcy toczyła się batalia o to, czy francuskie albumy z serii “Conan le Cimmérien” wydawnictwa Glénat, będące nowymi adaptacjami tekstów Roberta E. Howarda, ujrzą światło dzienne po angielsku. Czytelnicy byli zainteresowani, ale ponowne sprzedanie licencji na postaci Howarda Marvelowi nie wróżyło dobrze tej sprawie. A jednak niezależne wydawnictwo ABLAZE postanowiło zmierzyć się z tym problemem.

Pierwsza zmiana, o jaką pokusił się amerykański wydawca, to format wydania. Każdy album będzie podzielony na dwa odcinki i pomniejszony do standardowego formatu komiksowego. Druga ważna sprawa, to usunięcie imienia bohatera z okładki, tak aby nie myliły się z aktualnymi wydaniami Marvela. W tej wersji komiks będzie się nazywał “The Cimmerian“.

Początkowe plany zakładały wydanie “Królowej Czarnego Wybrzeża” w październiku i listopadzie. Miesiące te jednak minęły, a komiksy się nie ukazały. Ukazało się za to oświadczenie, z którego wynika, że zadziałali prawnicy Conan Properties. W grudniu zadaliśmy pytanie wydawcy, na które odpowiedziano nam stanowczo: “Nadal zamierzamy wydać ten komiks”. Terminy jednak nie padły.

24 stycznia pojawiła się za to zapowiedź “Czerwonych ćwieków“. Pierwszy zeszyt ma się ukazać 15 kwietnia. Czy rzeczywiście tak będzie? Pozostaje nam trzymać kciuki za ABLAZE.

A na razie publikujemy grafiki alternatywnych wersji okładek, proponowanych przez ABLAZE. Galerię można obejrzeć na naszej stronie na Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *