Pieśń Czerwonej Sonji (The Song of the Red Sonja)

Makkalet, w czasie turańskiego oblężenia.

Część I

W tawernie w mieście Makkalet Czerwona Sonja tańczy na stole, ku uciesze żołnierzy. Pijany członek jej oddziału, Wielki Jax, chce ją namówić by siadła z nim do stołu. Cimmerianin Conan staje w jej obronie, choć dziewczyna wcale tego nie chce. Rozsierdzony Jax rzuca się jednak na barbarzyńcę, co prowadzi do typowej karczemnej bijatyki. Podczas walki Sonja wyjaśnia Conanowi że ona i jej najemnicy zostali wysłani jako wsparcie przez króla z Pah-Dishah.
Po walce Sonja wychodzi wraz z Conanem i dla ochłody kąpią się razem w miejskim stawie, gdzie dziewczyna ściąga z siebie ubranie. Odrzuca jednak zaloty Conan, kwitując je zwykłym „może później”. Tymczasem do tawerny docierają straże, a Conan z Sonją kradną im konia.
Tymczasem mag Kharam-Akkad, otoczony w swej bibliotece starożytnymi zwojami z Acheronu i szkatułami z zatopionej Lemurii, z przerażeniem spogląda w czarodziejskie zwierciadło…

Część II
Sonja i Conan zbliżają się do wieży, w której zdaniem dziewczyny mają kryć się bogactwa. Barbarzyńca wspina się po niemal gładkiej ścianie i rzuca Sonji linę. Na szczycie znajdują pokój pełen skarbów. Jednak Sonja szuka drobiazgu, po który przysłał ją król. Znajduje go wreszcie
Tymczasem król Eanatum żegna swoją żonę. Wie że armia turańska zdobędzie miasto.

Część III
Gdy Sonja znajduje tiarę, wypowiada inwokację, którą miała wygłosić. Tiara zamienia się w ogromnego węża, który rzuca się na wojowniczkę. Conan walczy w jej obronie, po czym razem zabijają bestię, która znów staje się tiarą. Sonja chowa ją, i razem uciekają, Dotarłszy po linie na ziemię, dziewczyna podpala ją, przez co Conan spada i jest przez chwilę ogłuszony. W tym czasie wojowniczka ucieka z tiarą.
Barbarzyńca śmieje się, obiecuje że spotka jeszcze Sonję i wraca do koszar.

Autor opisu: Rafał Chojnacki, na podstawie scenariusza Roya Thomasa.

Historia zawarta w następujących wydaniach:

Conan the Barbarian #24 Conan Essential #1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *