Kull z Brazylii

Do grona artystów, którzy dokładają swoją cegiełkę do stworzonego przez Roberta E. Howarda świata, dołącza brazylijski rysownik José Luiz Padilha, który zilustruje dwa opowiadania o Kullu, władcy Waluzji.

J. L. Padilha jest brazylijskim rysownikiem, który od 16 roku życia zawodowo zajmuje się ilustracjami. Do tej pory tworzył przede wszystkim oprawy graficzne książek dla dzieci, tworzył też materiały reklamowe i grafiki do dwóch gier. Uwielbia komiksy, a ulubieni bohaterowie to Batman, Wolverine i Hulk.

Piękna, bogato ilutrowana książka (oczywiście w języku hiszpańskim), zawierająca dwa opowiadania – Wygnaniec z Atlantydy (Exile of Atlantis) i Królestwo cieni (The Shadow Kingdom) – ukaże się w czerwcu 2021 roku, nakładem wydawnictwa Skript Editora. Całość będzie zatytułowana Rei Kull – Da Atlântida ao Reino das Sombras (Król Kull – od Atlantydy do Królestwa cieni). Książka będzie wydana w twardej oprawie, w nietypowym formacie panoramicznym (16 x 23 cm) i jest kierowana przede wszystkim do kolekcjonerów. Na wrzesień zaplanowana jest edycja cyfrowa.

Próbny druk prezentuje się następująco:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *