Vlado Ríša: Conan. Srdce Pteionu

Vlado Ríša: Conan. Srdce Pteionu

Autor: Vlado Ríša
Okładka: Jan Patrik Krásný
Wydanie polskie: brak
Język oryginału: czeski
Wydawca: Klub Julese Vernea/Poutník
Rok wydania: 2008

Conan zdobywa mapę, która ma doprowadzić go do skarbu. Jako prawdziwy pirat nie może przegapić okazji. Jednak jej pierwotny właściciel, zabójca Berdoris, goni za “Białym Tygrysem”, statkiem Conana.

Droga do skarbu królowej Jukotl jest kręta i niebezpieczna. Nawet niebieskooki barbarzyńca nie radzi sobie tak dobrze, jakby sobie wyobrażał. Zostaje uwięziony, z resztą nie pierwszy raz, spotyka też latających ludzi, którzy próbują zatopić jego statek.

Królowa, której skarb wskazuje mapa, nie była zwykłą kobietą. Wśród skarbów, na które polują piraci, jest między innymi magiczne berło, zwane Sercem Pteionu. Przedmiot ten może sprowadzić człowieka zza grobu, a niebieskooki Cymeryjczyk nadal nie może zapomnieć o swojej miłości, piratce Bêlit. Na jego drodze do skarbu stają nie tylko wrogowie, ale także towarzysze, którzy również chcieliby skorzystać z magicznego artefaktu.

2 thoughts on “Vlado Ríša: Conan. Srdce Pteionu”

  1. Rafał, to chyba mała pomyłka – dałeś okładkę Conan:Serdce Pteionu a opis tomu Conan – Studna ghulu Leonarda Medka, który prezentowałeś trochę wcześniej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *