Titan Books wyda książki o Conanie

Brytyjskie wydawnictwo Titan Books podpisało umowę na wydawanie książek z bohaterami Roberta E. Howarda.

Fani Conana na całym świecie co jakiś czas elektryzują się nowymi informacjami, dotyczącymi kolejnych książek o przygodach ich ulubionego bohatera. W 2019 roku Conan Properties, właściciel praw do tej postaci, założyło wydawnictwo Perilous Worlds. Odżyła wóczas nadzieja na kolejne książki. Jednak w pewnym momencie zaległa cisza. W połowie czerwca 2021 roku pojawiła się wieść o podjęciu współpracy z brytyjskim wydawnictwem Titan Books. Jednak z opublikowaniem tej informacji czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie ze strony Conan Properties.

Dziś wiemy już, że planowane jest zarówno wydanie oryginalnych ksiażek Howarda, jak i nowych opowieści. Najciekawsze jest jednak to, że oprócz nowych przygód Conana mają się ukazać również historie o Kullu, Solomonie Kane i Dark Agnes.

Wydanie pierwszych pozycji planowane jest na rok 2022, kiedy to fani Howarda obchodzić będą 90 rocznicę powstania postaci barbarzyńcy z Cymmerii. W maju 2022 roku ukaże się nowe opowiadanie (tylko jako e-book), zaś we wrześniu powinna pojawić się na rynku powieść (w druku i w formie cyfrowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *