Król Conan pojawi się w grudniu

Po wygaszeniu serii Conan the Barbarian Marvel zapowiada restart kolejnego klasycznego tytułu. Tym razem będzie to King Conan.

Za nową mini-serię o przygodach Conana odpowiada zespół, który tworzą: Jason Aaron (scenariusz), Mahmud Asrar (rysunki) i Matt Wilson (kolory). To oni stworzyli pierwsze komiksy po powrocie Conan do Marvela w 2019 roku, znane w Polsce z dwuczęściowego zbioru Życie i śmierć Conana. Pierwszy King Conan ma ukazać się w grudniu 2021 roku.

Z założeń Roberta E. Howarda wynika, że król Conan u kresu swojego panowania odpłynął na zachód, ku nieznanym lądom. Teraz zobaczymy jak wyglądał pierwszy krok w tej feralnej podróży króla Conana z Aquilonii.

Jason Aaron tak opowiada o nowej historii: Kiedy tylko Mahmud, Matt i ja ukończyliśmy Życie i śmierć Conana, która to opowieść była jednym z największych osobistych osiągnięć mojej kariery jako autora scenariuszy komiksów, wiedziałem, że mój czas z tymi bohaterami się nie skończył. (…) Kiedy król Conan jechał w stronę zachodzącego słońca pod koniec tej historii, ze swoim synem, księciem Connem, zawsze wiedziałem, dokąd chciałem, aby ta historia nas zaprowadziła. Teraz w końcu nadchodzi następny rozdział, więc Mahmud, Matt i ja ponownie się spotykamy, aby ujawnić kluczowy moment w życiu Conana jako króla, jako ojca, jako śmiertelnego wroga czczących węże stygijskich czarodziejów, i jako barbarzyńcy, który urodził się, by ścigać wiatr, aż po krańce ziemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *