Bêlit & Valeria: Swords vs. Sorcery od Ablaze

Prawdopodobnie już w maju spotkają się dwie bohaterki z opowiadań Roberta E. Howarda.

Amerykańskie wydawnictwo komiksowe Ablaze, które wydaje obecnie serię The Cimmerian, czyli znane również w Polsce francuskie komiksy o Conanie, poszło o krok dalej. Najnowsze wieści, to zapowiedź autorskiego spin-offu, zatytułowanego Bêlit & Valeria: Swords vs. Sorcery. Problem z tym tytułem polega przede wszystkim na tym, że całkiem niedawno Marvel wydał licencjonowane mini-serie o tych bohaterkach.

Tymczasem wydawnictwo Ablaze, które ma już za sobą ciężką batalię podczas walki o The Cimmerian (które nie może mieć Conana w tytule, ze względu na interesy Marvela), wydaje się ignorować ewentualny problem, wynikający z konfliktu interesów z komiksowym gigantem.

Z informacji opublikowanych przez Ablaze wynika, że Królowa Czarnego Wybrzeża ma wstać z grobu, by później połączyć siły z piękną i zabójczą Valerią z Czerwonego Bractwa… Sprawdziłem kalendarz, to nie pierwszy kwietnia. Pierwszy zeszyt nowej serii planowany jest na 4 maja.

Autorem scenariusza nowej historii jest Max Bemis, a grafiką będzie dziełem Rodneya Buchemi. Jak zwykle w przypadku komiksów Ablaze, zeszyty będą dostępne w wariantach z różnymi okładkami. Cztery z nich publikujemy poniżej. Ich autorami są: Marco Turini, Olivier Vatine, Leirix i Rodney Buchemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *