Robert E. Howard Days 2022

W dniach 10-11 czerwca w Cross Plains w Teksasie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Robert E. Howard Days. Tym razem przewidziane są trzy główne tematy do dyskusji:

  • gry RPG, z motywami zaczerpniętymi od Roberta E. Howarda (tradycyjne RPG, planszówki i komputerowe),
  • 80 lat Conana z Cymerii,
  • dwa arcydzieła Howarda: Robaki ziemi (Worms of the Earth) i poemat Cimmeria.

Gościem honorowym wydarzenia Fred Malmberg, prezes Heroic Signatures (dawniej Cabinet Entertainment). W świetle aktualnych doniesień, może się okazać, że podczas imprezy dowiemy się czegoś więcej o planowanych powieściach i komiksach z bohaterami Howarda.

Muzeum Roberta E. Howarda, mieszczące się w domu, w którym mieszkał i pisał twórca Conana, będzie otwarte już w czwartek, zanim jeszcze zaczną się atrakcje festiwalowe. Natomiast większość spotkań odbywać się będzie w sąsiednim pawilonie Alla Raya Morrisa, przylegający do domu Howarda.

Dostępny będzie sklep z upominkami, zaopatrzony w niesamowite artykuły, poświęcone osobie i bohaterom Howarda. Biblioteka Publiczna w Cross Plains pokaże swoją kolekcję oryginalnych maszynopisów autora i kolekcję czasopism z jego opowiadaniami, takich jak “Weird Tales” i inne. Na pobliskim podwórku ustawione zostaną stoły dla sprzedawców, handlujących pokrewnymi z tematem towarami. Planowane są wycieczki autobusowe, piesze i terenowe, w piątek dostępny będzie specjalny pamiątkowy stempel pocztowy. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się uroczysty bankiet, podczas którego zostaną pokazane setki przedmiotów Howarda, przekazanych na aukcję charytatywną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *