Howard wierszem

Wydawnictwo Fundacji Roberta E. Howarda pracuje aktualnie nad trzytomową, kompletną edycją wierszy napisanych przez twórcę Conana. Zbiór będzie zatytułowany The Collected Poetry of Robert E. Howard.

Wiersze ukażą się w serii Ultimate Edition (jest to drugie wydanie, poprawione i drukowane na żądanie), z ilustracjami Marka Wheatleya na okładkach. Wydawca szacuje, że powinny się one pojawić w sklepach, takich jak Amazon, już w listopadzie, a jeżeli nie uda się uporać z tematem tak szybko, to najdalej do końca roku powinniśmy mieć je w rękach.

Redaktorem zbiorów jest Paul Herman. Dotarł on do ponad 700 wierszy Howarda, z których prawie żaden nie był pisany z myślą o publikacji. Jednym z największych odkryć, jest utwór zatytułowany The Sea, który był jego pierwszą publikacją (nie licząc gazetek szkolnych), zamieszczony w lokalnej gazecie. W niektórych wierszach pojawiają się dobrze nam znane postaci, jak Kull, Bran Mak Morn, Dark Agnes czy Solomon Kane. Część z nich doczekała się nawet adaptacji komiksowych (np. Cimmeria). Tym razem otrzymamy je w trzech ładnie wydanych tomach, zamiast jednego, który w pierwszym wydaniu miał ponad 700 stron.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *