Howard Days 2023

Mamy już pierwsze informacje o kolejnej edycji Howard Days.

Impreza odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2023, oczywiście w Cross Plains w Teksasie. Tym razem hasłem przewodnim będą obchody stulecia magazynu “Weird Tales”, którego pierwszy numer ukazał się w marcu 1923 roku. Każdy fan Howarda wie, jak ważny dla jego kariery był to magazyn. Impreza została przeniesiona na wiosnę, w związku z ogromnymi upałami, które dały się we znaki uczestnikom poprzedniej edycji.

Znana jest już większość atrakcji imprezy, w tym oczywiście te, które powtarzają się każdego roku: wycieczki po Muzeum Roberta E. Howarda, zwiedzanie okolicy i miasta Cross Plains,a także atrakcje kulinarne, kojarzone z tą imprezą, takie jak Hot Dog Lunch i uroczysty bankiet. Będzie działała okolicznościowa poczta, ze specjalnym stemplem pamiątkowym Howard Days. Planowane są też aukcje kolekcjonerskie.

Biblioteka Publiczna Cross Plains pokaże nie tylko swoją kolekcję oryginalnych maszynopisów Howarda, ale też zaprezentuje wiele oryginalnych numerów magazynu “Weird Tales”. Planowane są odczyty poezji, w tym wielojęzyczne czytanie “Cimmerii” oraz wybór wierszy, które REH wydrukował w “Weird Tales”.

W przygotowaniu są specjalne panele, publikacja okolicznościowa i wizyty specjalnych gości, ale na razie organizatorzy nie mówią o tym zbyt wiele. Wiadomo, że Gościem Honorowym będzie John Gregory Betancourt. To były redaktor naczelny odrodzonego w 1987 roku magazynu “Weird Tales”.
Więcej szczegółów wkrótce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *